Siła woli

Jaki cel mógłby Cię zmotywować na tyle, że zrobiłbyś wszystko, aby go osiągnąć?

 

Niewielu potrafi odpowiedzieć na to pytanie, a większość nigdy go sobie nie zadała. Tymczasem znalezienie odpowiedzi gwarantuje niegasnącą siłę woli i twórcze zaangażowanie w budowanie osobistej marki.

 

Co ok. 2 minuty, spotykasz się z sytuacją, która wymaga sprawdzenia siły woli. Pozwalasz sobie na coś lub odmawiasz. Podejmujesz bardziej lub mniej ważne decyzje biznesowe. Z czego zrezygnować? Kogo zatrudnić? Z kim wyjść na lunch? W co się ubrać? Jakie wybrać śniadanie? O której godzinie wyjść z pracy? Z kim się spotkać? Co kupić?  itp. W ciągu dnia spędzasz od 3 do 4 godzin na ćwiczeniu siły woli.

 

Pamiętam postanowienie pracy nad osobowością i nawykami. Ułożyłam wtedy mantrę, która wyznacza kierunek w moim rozwoju.

Jestem mądrą kobietą o silnym charakterze i niezłomnej sile woli, kochającą świat i ludzi.

 

Gdybym po latach została na etapie ambitnej afirmacji, mogłabym dzisiaj powiedzieć wyłącznie o doświadczeniach swoich klientów. Jednak cała droga wzrastania i szlifowania specjalizacji w tworzeniu marek wymagała samodyscypliny, a wręcz powiedziałabym oddania się całkowicie realizacji swojej wizji. Jeśli ktoś pamięta obrazek konia z klapkami na oczach, to ja byłam takim koniem. Wszystko co rozpraszało odłożyłam na bok.

Podczas gdy inni podróżowali, zmieniali plany, projekty ja byłam w swoim świecie kursów marki. Pierwsze lata przypominały powolne wspinanie się na stromą górę, szczytu długo nie widziałam. Konkurencja raz rosła, a raz wykruszała się. Natomiast ja szlifowałam doświadczenie, prowadziłam kolejne kursy, prelekcje, wystąpienia, pisałam bloga, artykuły, tworzyłam kanał YouTube. Minęło 8 lat, przestałam być rzemieślnikiem, po drodze pojawił się element finezji i wyrafinowania w tym co robię. Skupiam się na twórczej pracy, bawię się tym co i jak łączę. Tworzę markę na miarę osoby i firmy z którą współpracuję. Kiedy to się stało? Nie potrafię określić.

Po drodze przechodziłam kilka ciężkich kryzysów, wiele porażek, ale wciąż doskonaliłam produkt i strategię. Dążyłam do najwyższej jakości. Błędów popełniłam całkiem sporo, najczęściej kiedy porównywałam się z konkurencją i ulegałam panice. Czy daję siebie za przykład osoby o silnej woli? Tak, to cecha bardzo uświadomiona w moim życiu. Dzisiaj to co robię i w czym jestem zawodowcem procentuje dobrą marką i renomą, jaką zdobywam u klientów. Na silną wolę jak i na sukces w swojej specjalizacji musiałam zapracować.

 

Pomiędzy sukcesem a porażką układa się niewidoczna linia, a ta linia to siła woli. Siła woli daje moc do przezwyciężenia siebie oraz takich cech i nawyków, które trzymają w samozadowoleniu i w szponach ego.

 

Pracuję z klientami, którzy budzą mój szacunek. Większość właścicieli firm ma wbudowaną siłę woli w pancerz swojej osobowości. Nie rodzimy się z ta cechą, natomiast każdy z nas może ją wypracować poprzez praktykowanie. Właściciele mają sprzyjające warunki do hartowania swojej woli, ponieważ są silnie zmotywowani do osiągnięcia osobistych celów, które tak się najczęściej składa, że są celami biznesowymi. Jeśli nie masz firmy, pozostaje codzienna uważność.

 

Od czego zacząć?

 

Dotrzymuj słowa i nie w stosunku do innych ale przede wszystkim w relacji z samym sobą. Siłę woli ćwicz poprzez pracę nad swoimi nawykami. Zły nawyk możesz zmienić tylko poprzez zastąpienie go tym dobrym i wspierającym Twoje cele. Dotyczy to codziennych decyzji: zjadanie nadprogramowych słodyczy zastępuje nawykiem jedzenia daktyli i orzechów, poranne przeglądanie Instagrama zastępuje słuchaniem inspirującego audiobooka, wypicie kawy ze śmietanką zastępuje miętową herbatą, rezygnuje z kolejnej pary butów, żeby wyjechać na egzotyczne wakacje itd.

 

Szukaj codziennie odpowiedzi na pytanie co motywuje Ciebie na tyle, że zrobiłabyś wszystko, aby go osiągnąć? Wspierające nawyki określisz, jeśli zaczniesz realizować wystarczająco wielki i ważny cel. Siła woli pomoże ci wytrwać na tej drodze.

 

W życiu biznesowym określenie ambitnego celu jest kluczowe dla sukcesu natomiast znalezienie odpowiedzi PO CO, daje paliwo dla naszej woli.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *